Medarbetare

Britta Bolmenäs Föreståndare

0370-34 11 02
070-410 32 82
britta.bolmenas@missionskyrkan.org

Per-Anders "Pea" Karlsson omsorgspastor, vice församlingsföreståndare

0370-34 11 04
070-467 56 44
per-anders.karlsson@missionskyrkan.org

Margareta Hermanson Lilja Diakon

0370-34 11 07
070-410 32 87
margareta.hermanson@missionskyrkan.org

Om mig. Diakonalt arbete

Anna-Maria Toftgård Församlingsmusiker

0370-34 11 06
070-410 32 86
anna-maria.toftgard@missionskyrkan.org

Om mig. Musikansvarig, körverksamhet, konserter, mm.

Evelina Westberg Ungdomssocionom

0370-34 11 03
070-410 32 83
evelina.westberg@missionskyrkan.org

Henrik Petersson Ungdomsledare

0370-34 11 01
070-410 32 85
ungdomsledare@missionskyrkan.org

Hans Ohlson Vaktmästare

0370-34 11 08
070-410 32 88
hans.ohlson@missionskyrkan.org

Om mig. Vaktmästarfunktion

Ulf "Frasse" Fransson Administratör

0370-34 11 10
070-410 32 84
ulf.fransson@missionskyrkan.org

Äntligen Fredag

- mötesplats för småbarnsfamiljer

Vi bjuder på enkel kvällsmat och barnen får möjlighet att leka och "fara runt" under första timman. Efter detta tar någon hand om barnen och vi föräldrar får möjlighet att samtala om smått och stort under andra timman. Vid något tillfälle kommer gästföreläsare och talar om familjeliv och föräldraskap / kristen tro och församlingsliv.

Vi möts mellan kl. 17.30-19.30.

Vill du bjuda med vänner och bekanta är du välkommen. Meddela till info@missionskyrkan.org om ni kommer. Vi betalar självkostnadspris för maten, max 100 kr per familj.

Ansvarig för samlingarna är

Evenemang