Medarbetare

Britta Bolmenäs Föreståndare

0370-34 11 02
070-410 32 82
britta.bolmenas@missionskyrkan.org

Per-Anders "Pea" Karlsson omsorgspastor, vice församlingsföreståndare

0370-34 11 04
070-467 56 44
per-anders.karlsson@missionskyrkan.org

Margareta Hermanson Lilja Diakon

0370-34 11 07
070-410 32 87
margareta.hermanson@missionskyrkan.org

Om mig. Diakonalt arbete

Carolina Sandqvist Barn, Familj & Ungdomspastor

0370-34 11 05
070-420 22 32
carolina.sandqvist@missionskyrkan.org

Anna-Maria Toftgård Församlingsmusiker

0370-34 11 06
070-410 32 86
anna-maria.toftgard@missionskyrkan.org

Om mig. Musikansvarig, körverksamhet, konserter, mm.

Evelina Westberg "Föräldraledig" Ungdomssocionom

0370-34 11 03
070-410 32 83
evelina.westberg@missionskyrkan.org

Hilda Ahlkvist Ungdomsledare

0370-34 11 01
070-410 32 85
ungdomsledare@missionskyrkan.org

Michael Jacobsson Vaktmästare

0370-34 11 08
070-410 32 88
vaktmastare@missionskyrkan.org

Om mig. Vaktmästarfunktion

Ulf "Frasse" Fransson Administratör

0370-34 11 10
070-410 32 84
ulf.fransson@missionskyrkan.org

Barnkören Smulorna

Vår barnkör heter Smulorna och här får du vara med om du är i åldrarna 5-10 år. Vi träffas torsdagar varannan vecka kl. 17.15-18.15 i Missionskyrkan och sjunger och har skoj tillsammans.

Körledare för SMUlorna är Annika Brown, Malin Roos och Klara Westroth.

Varannan torsdag udda veckor kl.17:15-18:15

 

För mer information kontakta

Malin Roos

barnkören Smulorna

0370-34 10 50
malin@familjenroos.com

Mer under Barn & familjMusik