Medarbetare

Britta Bolmenäs Föreståndare

0370-34 11 02
070-410 32 82
britta.bolmenas@missionskyrkan.org

Per-Anders "Pea" Karlsson omsorgspastor, vice församlingsföreståndare

0370-34 11 04
070-467 56 44
per-anders.karlsson@missionskyrkan.org

Margareta Hermanson Lilja Diakon

0370-34 11 07
070-410 32 87
margareta.hermanson@missionskyrkan.org

Om mig. Diakonalt arbete

Carolina Sandqvist Barn, Familj & Ungdomspastor

0370-34 11 05
070-420 22 32
carolina.sandqvist@missionskyrkan.org

Anna-Maria Toftgård Församlingsmusiker

0370-34 11 06
070-410 32 86
anna-maria.toftgard@missionskyrkan.org

Om mig. Musikansvarig, körverksamhet, konserter, mm.

Evelina Westberg "Föräldraledig" Ungdomssocionom

0370-34 11 03
070-410 32 83
evelina.westberg@missionskyrkan.org

Hilda Ahlkvist Ungdomsledare

0370-34 11 01
070-410 32 85
ungdomsledare@missionskyrkan.org

Michael Jacobsson Vaktmästare

0370-34 11 08
070-410 32 88
vaktmastare@missionskyrkan.org

Om mig. Vaktmästarfunktion

Ulf "Frasse" Fransson Administratör

0370-34 11 10
070-410 32 84
ulf.fransson@missionskyrkan.org

Bönegruppen "Destiny´s child"

Destiny,s child är namnet bönegruppen för dig som går åk 8
och uppåt. Gruppen startade under våren 2019 av en handfull konfirmander som
ville ha ett forum under veckan, utöver konfan där man kunde prata om tro och
livet på ett djupare plan.

Från och med hösten 2019 kommer vi att ses på gudstjänsten 1
gång i månaden och därefter fortsätta med att äta lunch, umgås och samtala.
Vill du vara med i denna goa gemenskap? Tveka inte att höra av dig till vår
ungdomsledare Hilda Ahlkvist.

Hilda Ahlkvist

Ungdomsledare

0370-34 11 01
070-410 32 85
ungdomsledare@missionskyrkan.org

Mer under Ungdom

Evenemang

Document Moved

Object Moved

This document may be found here