Du är här:Start > Kontakt > Medarbetare

Medarbetare

Britta Bolmenäs Föreståndare

0370-34 11 02
070-410 32 82
britta.bolmenas@missionskyrkan.org

Per-Anders "Pea" Karlsson omsorgspastor, vice församlingsföreståndare

0370-34 11 04
070-467 56 44
per-anders.karlsson@missionskyrkan.org

Margareta Hermanson Lilja Diakon

0370-34 11 07
070-410 32 87
margareta.hermanson@missionskyrkan.org

Om mig. Diakonalt arbete

Carolina Sandqvist Barn, Familj & Ungdomspastor

0370-34 11 05
070-420 22 32
carolina.sandqvist@missionskyrkan.org

Anna-Maria Toftgård Församlingsmusiker

0370-34 11 06
070-410 32 86
anna-maria.toftgard@missionskyrkan.org

Om mig. Musikansvarig, körverksamhet, konserter, mm.

Evelina Westberg Ungdomssocionom

0370-34 11 03
070-410 32 83
evelina.westberg@missionskyrkan.org

Hilda Ahlkvist Ungdomsledare

0370-34 11 01
070-410 32 85
ungdomsledare@missionskyrkan.org

Michael Jacobsson Vaktmästare

0370-34 11 08
070-410 32 88
vaktmastare@missionskyrkan.org

Om mig. Vaktmästarfunktion

Ulf "Frasse" Fransson Administratör

0370-34 11 10
070-410 32 84
ulf.fransson@missionskyrkan.org

Evenemang

  • Konsert med Michael Strand, Stands Kör & Missionskyrkans Kör

    Konsert med Michael Strand, Stands Kör & Missionskyrkans Kör; Et in terra pax (och på jorden fred) är en jazzmässa av Michael Strand som uruppfördes 2015. Detta verk har ett tonspråk som rör sig i gränslandet mellan jazz och klassisk musik.

  • Konsert med Barnkördagen 28/9 kl.16.00

    Åsa Magnesköld & Camilla Raask lär oss många roliga sånger som vi sedan får framföra i konserten kl.16